Otwarcie żwirowni w Gubinie

przez GKEM

Od czerwca 2017 roku rozpoczęliśmy sprzedaż piasku oraz głównie pospółki ze ściany. Pierwszy miesiąc odbieramy pozytywnie i cieszymy się, że nasze kruszywo przechodzi wszystkie próby zagęszczeń i badania laboratoryjne oraz, że trafia na lokalne inwestycje.

Jednocześnie staramy się zapewnić najdogodniejsze warunki firmom przewozowym, aby załadunek był realizowany szybko i sprawnie. Układamy drogę z płyt betonowych, dla zapewnienia przyczepności również wannom oraz ładujemy łyżką 2,0m3.

Cały obiekt jest w pełni monitorowany, oznakowany i dozorowany dla zapewnienia najwyższy standardów bezpieczeństwa. Zachęcamy przybywających po raz pierwszy kierowców pojazdów ciężarowych do zapoznania z wewnętrznymi zasadami poruszania się po kopalni dostępnymi u wagowego, w tym najważniejszymi:
I) Kierowca nie wysiada z pojazdu podczas przebywania na terenie kopalni i załadunku, chyba, że zmusza go do tego sytuacja. Wówczas zobowiązany jest poruszać się w kamizelce, kasku oraz w sposób zawsze widoczny dla operatorów maszyn.
II) Jeśli na terenie kopalni i obszaru wydobycia nie ma operatorów oznakowanych logiem firmowym, ani kierownika dozorującego obowiązuje kategoryczny zakaz wstępu. Należy poczekać na przybycie przedstawicieli kopalni.
III) Na obszarze wydobycia obowiązuje ograniczenie prędkości do 10 km/h.
IV) Obowiązują następujące sygnały przy załadunku: 1 sygnał STÓJ, 2 sygnały PODJAZD DO ZAŁADUNKU, 3 sygnały KONIEC ZAŁADUNKU.
Dalszych instrukcji udzielą przeszkoleni operatorzy lub przebywający kierownik dozorujący. W razie wątpliwości proszę dopytać przedstawicieli GKEM.

Na obecnym etapie nie posiadamy jeszcze własnego transportu, aczkolwiek współpracujemy z firmami przewozowymi, którzy chętnie zrealizują dla Państwa za naszym pośrednictwem usługę przewozu. Każdy Klient jest dla nas równie ważny. Zachęcamy więc do kontaktu.