Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi aktualnościami dotyczącymi naszej oferty. W tej części znajdą Państwo najnowsze informacje z zakresu planowanych zmian, poszerzenia zakresu, dokonanych modernizacji, podjętych działań z Kontrahentami, usprawnieniami i inwestycjami w wynajem nieruchomości oraz pozostałymi nowościami w ofercie.

BIURA DO WYNAJĘCIA
przez GKEM

Zapraszamy do wynajęcia powierzchni biurowych w naszym budynku głównym. Wszystkie wyremontowane w pierwszym etapie o powierzchni 15 mkw. O dostępność i warunki prosimy pytać indywidualnie. 

I ETAP ZAKOŃCZONY
przez GKEM

Wreszcie przebrnęliśmy przez zgiełk kurzu, hałasu i pyłu. Po trzech miesiącach kapitalny remont pierwszej części biurowej budynku głównego dobiegł końca. Po drodze czekało nas wiele niespodzianek, ale wszystkie udało się ogarnąć. Zatem mamy przyjemność zaprosić Państwa do naszej siedziby w nowej odsłonie. Wszystkich zainteresowanych podjęciem współpracy w zakresie najmu nieruchomości serdecznie zapraszamy.

I etap remontu biur
przez GKEM

Wreszcie, z opóźnieniem, ale jednak jeszcze w tym roku 2017 rozpoczęliśmy I etap remontu biur. Zaraz w Nowym Roku prace ogarną główne wejście, klatkę schodową, recepcję, korytarze, socjalne i biura przewidziane w tym etapie. Odnowione zostanie dosłownie wszystko. Będzie kurz, hałas i niezły bałagan, a całość dookoła naszej pracy, ale nie da się inaczej. Za utrudnienia przepraszamy i jednocześnie zapraszamy przyszłych Najemców do składania zapytań o powierzchnie biurowe dostępne po zakończonym remoncie. 

GUBIN buduje się razem z nami
przez GKEM

Nasze kruszywa, w tym głównie pospółka i piasek trafiły jak dotąd na niemal wszystkie tegoroczne lokalne inwestycje, w szczególności na budowę:
- hali produkcyjnej w eurostrefie w Gubinie przy ul. Legnickiej. Fabryka należy do spółki TVG, produkującej specjalistyczne komponenty metalowe, planująca zatrudnić ponad 600 pracowników. To największa w ostatnich latach komercyjna inwestycja w Gubinie realizowana na powierzchni 6 ha;
- hali malowania proszkowego w eurostrefie w Gubinie przy ul. Przemysłowej. Niemiecki producent wysięgników teleskopowych do dźwigów rozbudowuje lakiernię, planując zwiększyć swoją produkcję o jedną czwartą;
- galerii handlowej HOSSO w Centrum Gubina. Długo wyczekiwana, pierwsza tego typu inwestycja w okolicy należąca do GRUPY HOSSO, posiadającej galerie w wielu miastach w Polsce, m.in. w Kołobrzegu, Szczecinku, Koszalinie, czy Białogardzie. Jak powiedział Włodarz Miasta Pan Bartłomiej Bartczak, "to prawdopodobnie największa inwestycja powojennego Gubina", na którą przeznaczono ponad 50 mln złotych;
- drogi Gdańskiej i Racławickiej w Gubinie;
- prywatnych domów i wielu innych inwestycji.

Zapraszamy wszystkich przyszłych Inwestorów do kontaktu z nami na zakup piasków i pospółki.

Otwarcie żwirowni w Gubinie
przez GKEM

Od czerwca 2017 roku rozpoczęliśmy sprzedaż piasku oraz głównie pospółki ze ściany. Pierwszy miesiąc odbieramy pozytywnie i cieszymy się, że nasze kruszywo przechodzi wszystkie próby zagęszczeń i badania laboratoryjne oraz, że trafia na lokalne inwestycje.

Jednocześnie staramy się zapewnić najdogodniejsze warunki firmom przewozowym, aby załadunek był realizowany szybko i sprawnie. Układamy drogę z płyt betonowych, dla zapewnienia przyczepności również wannom oraz ładujemy łyżką 2,0m3.

Cały obiekt jest w pełni monitorowany, oznakowany i dozorowany dla zapewnienia najwyższy standardów bezpieczeństwa. Zachęcamy przybywających po raz pierwszy kierowców pojazdów ciężarowych do zapoznania z wewnętrznymi zasadami poruszania się po kopalni dostępnymi u wagowego, w tym najważniejszymi:
I) Kierowca nie wysiada z pojazdu podczas przebywania na terenie kopalni i załadunku, chyba, że zmusza go do tego sytuacja. Wówczas zobowiązany jest poruszać się w kamizelce, kasku oraz w sposób zawsze widoczny dla operatorów maszyn.
II) Jeśli na terenie kopalni i obszaru wydobycia nie ma operatorów oznakowanych logiem firmowym, ani kierownika dozorującego obowiązuje kategoryczny zakaz wstępu. Należy poczekać na przybycie przedstawicieli kopalni.
III) Na obszarze wydobycia obowiązuje ograniczenie prędkości do 10 km/h.
IV) Obowiązują następujące sygnały przy załadunku: 1 sygnał STÓJ, 2 sygnały PODJAZD DO ZAŁADUNKU, 3 sygnały KONIEC ZAŁADUNKU.
Dalszych instrukcji udzielą przeszkoleni operatorzy lub przebywający kierownik dozorujący. W razie wątpliwości proszę dopytać przedstawicieli GKEM.

Na obecnym etapie nie posiadamy jeszcze własnego transportu, aczkolwiek współpracujemy z firmami przewozowymi, którzy chętnie zrealizują dla Państwa za naszym pośrednictwem usługę przewozu. Każdy Klient jest dla nas równie ważny. Zachęcamy więc do kontaktu.

Odkrywka na żwirowni w Gubinie
przez GKEM

Plan ruchu zakładu górniczego GUBIN został pozytywnie zatwierdzony przez Urząd Górniczy. Tym samym od maja 2017 rozpoczęły się prace przygotowawcze do otwarcia Zakładu Górniczego, czy potocznie przyjmując żwirowni w Gubinie. Na etapie wcześniejszych przygotowań ogrodzono teren, pozyskano zgodę na wycinkę drzew, wykonano prace porządkowe po funkcjonującej niegdyś w tym miejscu betoniarni. Ostatecznie w maju rozpoczęto prace odkrywkowe, które zostaną podzielone na trzy etapy. Pierwszy zakłada zebranie nadkładu w pasie od 30 do 40 metrów głębokości przez całą szerokość obszaru wydobycia piasku. Nadkład zostanie usypany w pasach ochronnych jako wał i pozostawiony do czasu zamknięcia kopalni i wykorzystania przy pracach rekultywacyjnych. Po zakończeniu tych prac będzie możliwa pierwsza sprzedaż kruszyw.

Pomieszczenia socjalne
przez GKEM

Z początkiem kwietnia 2017 roku udostępniliśmy pomieszczenia socjalne, po gruntownym remoncie. Oddaliśmy szatnię, toalety, natrysk oraz umeblowaną stołówkę z aneksem kuchennym. Całość spełnia najnowsze atestowane standardy BHP.

NAWIERZNIA Z KOSTKI GOTOWA
przez GKEM

Zakończyliśmy prace nad odtwarzaniem dróg manipulacyjnych z dużej kostki granitowej na obiekcie przy ul. Spokojnej 5. Obecnie jest możliwy ruch do 100 ton. Jednocześnie uruchomiliśmy pierwszą część parkingu dla pojazdów osobowych przed warsztatem i budynkiem biurowym, również z kostki granitowej. Dalsze etapy budowy parkingu zaplanowane jeszcze na ten rok.

Modernizacja nawierzchni
przez GKEM

Początkiem marca rozpoczęliśmy naprawę nawierzchni na obiekcie przy ul. Spokojnej 5 w Gubinie. Celem jest poprawa wizerunku firmy oraz jakości dojazdu dla Kontrahentów i ich Klientów. Zerwano stary rozpadający się asfalt, wybrano zniszczone powierzchnie betonowe i rozpoczęto odtwarzanie drogi z kostki granitowej. Po zakończonych pracach całość będzie wyłożona naturalnym kamieniem granitowym o swobodnym tonażu transportowym ponad 60 ton.

Za utrudnienia w komunikacji na obiekcie w trakcie prac przepraszamy.

Koncesja przyznana
przez GKEM

Decyzją Marszałka Województwa Lubuskiego nr DW.III.7422.35.2016 udzielono naszej firmie koncesji na wydobycie kopaliny systemem odkrywkowym ze złoża naturalnego "GUBIN" o powierzchni 2,07 ha. Zezwolenie obejmuje wydobycie piasku i pospółki. Rozważamy także inwestycje w zakresie uszlachetniania kruszywa. Obecnie trwają prace nad Planem Ruchu Zakładu Górniczego.